Veszélyes liszt került a magyarországi áruházak polcaira – ha ilyet vett, azonnal vigye vissza!
A tünetek között szerepel a hányás és a hasmenés is.
A fórumon az érdeklődők tájékoztatást kaptak a szlovén és a magyar kormány innovációs intézkedéseiről, megismerkedhettek a szlovén, illetve a magyar kereskedelemfejlesztési és befektetési ügynökségek, valamint két innovatív vállalat tevékenységével.
Csaknem húsz szlovén és magyar vállalat részvételével innovációs fórumot rendezett a Szlovén Köztársaság budapesti nagykövetsége a Nemzeti Innovációs Hivatal és a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) együttműködésével szerdán Budapesten. A HITA közleménye szerint a fórumon az érdeklődők tájékoztatást kaptak a szlovén és a magyar kormány innovációs intézkedéseiről, megismerkedhettek a szlovén, illetve a magyar kereskedelemfejlesztési és befektetési ügynökségek, valamint két innovatív vállalat tevékenységével.
Az innováció alapját képező akadémiai kutatások jelentőségéről, szerepéről, eszközrendszeréről az MTA fizikai kutatóközpont, illetve Szlovénia legnagyobb kutatóintézete, a Josef Stefan Intézet munkatársai beszéltek. Az előadások után a megjelent magyar cégek képviselői megbeszéléseket folytattak a szlovén delegáció képviselőivel.
A Nemzeti Kutatás-fejlesztési és Innovációs Stratégia 2020 célja, hogy Magyarországon az évtized végére a kutatás-fejlesztési ráfordítások a jelenlegi 1,2-ről a GDP 1,8 százalékára növekedjenek, és a vállalatok szerepvállalása is nagyobb mértékű legyen – emlékeztet a HITA. Magyarország Szlovéniával folytatott kereskedelme csaknem 1698 millió euró volt tavaly, ami 2,7 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. A magyar áruexport többlete állandó, tavaly az export 160 millió euróval haladta meg az importot. A hazai kivitel főbb termékei az ásványi és a vegyipari termékek mellett a gépek és villamossági cikkek – áll a közleményben.